ŽLUTÁ DRUŽINA

ve středu 22. 5. – to je KOLOBĚŽKOVÝ VÝLET pro děti 1. ročníků cestičkami olomouckých parků. CENA: 80 Kč

v pátek 31. 5. – v rámci mezinárodního dne dětí NETRADIČNÍ OLYMPIÁDU, kterou budeme ve spolupráci s házenkářským klubem DHK Zora Olomouc trávit s dětmi v jejich areálu U Stadiónu 1357/6a, kde je připraven program v rámci „Festivalu školní házené“. (letáček připravujeme a budeme Vás informovat o organizaci dne) ZDARMA

UPOZORNĚNÍ

  1. stále vybíráme lístečky s informací se zájmem o ŠD v příštím školním roce 2024/2025
  2. vyzvedávání dětí z hřiště – v následujících měsících se budeme snažit trávit čas po zájmové činnosti na školním hřišti. Prosíme dejte dětem čas na přesun ze třídy do šatny a následně na hřiště. (rozhodně to nestihnou hned 14.40 hodin).
  3. Při vyzvedávání dětí prosím vyčkejte v prostoru u brány. Z bezpečnostních důvodů není povolen vstup rodičům ani malým sourozencům dětí na školní hřiště.
  4. Nevstupujte prosím, do prostoru určen pro aktovky dětí. Děti si své aktovky vyzvedávají samy.
  1. KROUŽKY KONČÍ POSLEDNÍ TÝDEN V KVĚTNU !!!
!!! P Ř I P R A V U J E M E !!!
ve středu 19. 6. – již tradiční ZAHRADNÍ SLAVNOST – kde bude pro vás a vaše děti připravena spousta zábavy (vystoupení dětí, řada sportovních aktivit, skákací hrad, tvoření aj.) Chceme dětem připravit jedno krásné odpoledne strávené společně s vámi. Přivítáme finanční příspěvky, (např. na balónkového klauna, malování na obličej aj). Finanční příspěvky, prosím, předávejte do 10. 6. 2024 k rukám své paní vychovatelky. Děkujeme za spolupráci a již se na Vás všechny moc těšíme.vychovatelky Jovana, Martina, Adriana, Nela, Lenka a Lucie

DUBEN_2024

Vážení rodiče,

máme tu začátek dalšího měsíce a spolu s ním přicházejí nové informace o činnosti ve školní družině v DUBNU.

Některé akce jsou již za námi jako je pondělní akce „ZACHRAŇ naši PLANETU“.

STŘEDA 24.4. 2024 – Na sv. Jiří vylézají hadi a štíři – návštěva p. Doležela – chovatele hadů – program od 13.40 – 15 hodin.

PONDĚLÍ 29. 4. 2024 – celodružinová akce na školním hřišti pro všechny družiny. Paní vychovatelky připravily soutěžní odpoledne v různých disciplínách pod názvem „ČARODĚJNICKÁ STEZKA“ KOSTÝMY VÍTÁNY. Stezka bude začínat 13.40a končit v 15 hodin. (letáček přiložen)

BŘEZEN_2024

Vážení rodiče,

děkujeme všem za platbu úplaty školní družině na II. pololetí.

Chtěly bychom vás seznámit s plánovanými akcemi na měsíc BŘEZEN 2024.

  • Jako první a zároveň největší akci VÍTÁNÍ JARA připravujeme na první jarní den a to 20.3. od 15.30 hodin na školním hřišti (letáček přiložen).
  • A protože nás letos čekají Velikonoce o něco dříve, tak se už i my připravujeme. Již několikátý rok se účastníme olomoucké soutěže pořádané DDM o překonání rekordu v počtu namalovaných kraslic. (letáček přiložen). Zde prosíme o vaši pomoc. Do 15. 3. prosíme donést namalované kraslice.
  • Další připravovaná akce je návštěva Muzea Umění v Olomouci, kde pro nás připraví animační program VĚCI Z PŮDY. Akce proběhne 26. 3. v čase 13.00 – 15.00. CENA 70 Kč

Jedno vystoupení, které budeme nabízet až v DUBNU, ale na které potřebujeme znát počet míst k rezervaci v kině Metropol, je tanečně výchovné vystoupení žáků ZUŠ Žerotín 10. 4. 2024. Pokud bude mít vaše dítě zájem, prosíme o zaslání částky 70 Kč, tím si zajistíte rezervaci místa.

PROSBA – dětem opět docházejí papíry, a proto za děti prosíme, pokud máte možnost třeba jen jeden balík papírů donést. Moc děkujeme.

Děkujeme za spolupráci a na Vítání jara se těšíme na viděnou.

S přáním hezkého dne

ÚNOR_2024

Další akce, kterou pro vás a vaše děti připravujeme je Vítání jara, kde budeme zpívat tuto písničku. Pokud budete ctít dětem pomoc s nácvikem posílám odkaz.

LEDEN_2024

V tento měsíc jsme se připravovali na finále soutěže Družina má talent. Děkujeme všem dětem, které se zúčastnily předkola. Do finále děti vybraly Emičku Stadlbauerovou se svou hrou na housle a Jakub Krejčí s tancem. Ve finále uspěl Kuba a získal druhé místo. Moc děkujeme všem dětem, které sebrali odvahu a vystoupili. Kubovi blahopřejeme.

Vážení rodiče, platbu ŠD za II. pololetí proveďte do 31. 1. 2024.  Částku 500 Kč uhraďte bankovním převodem na číslo účtu 1805343339/0800. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno a příjmení dítěte, třídu – úplata ŠD.  Pokud jste již platbu poukázali nebo již zaplatili
v I. pololetí berte tuto zprávu za bezpředmětnou. Vychovatelky ŠD 

Jednu lednovou akci jsme s dětmi zvládly výborně. Družinový Masterchef se vydařil a naše vitamínová bomba v podobě ovocného salátu a vláčku plného zdravé zeleniny už dojel do své cílové stanice a všechen náklad byl vyložen a zlikvidován (nezůstalo ani orkové kolečko). Děti si přípravu užívaly a hlavně naplnily své hladová bříška. Posílám par foteček z přípravy.

Vážení rodiče, po oslavách Nového roku 2024 přicházíme s další nabídkou akcí ve školní družině.

PROSINEC_2023

Prosinec byl krátký, ale i tak jsme si ho užili. Navštívili jsme svíčkárnu

Vážení rodiče,

čeká nás poslední měsíc v roce 2023. Čas, na který se chystáme několik měsíců před tím. V družině nás čeká už jen návštěva rodinné svíčkárny Soyca, kterou navštěvujeme pravidelně. A tak mi dovolte, pozvat i vaše děti a to v pondělí 11. 12. 2023, kdy budeme odcházet cca 12. 30 hodin a vracet se budeme až kolem 15.30 hodiny. Cena balíčku, který si děti vytvoří a odnesou domů je pro letošní rok 160 Kč.

LISTOPAD_2023

Připravuje pro vás hudební vystoupení. Děti si vyprosily vložení nacvičovaných písniček, aby mohly trénovat i doma.

Dovolujeme si Vás pozvat na předvánoční jarmareční u příležitosti dnu otevřených dveří 30. 11. 2023.

V rámci barevného týdne si mohly děti vyzkoušet tečkovací techniku a vytvořit tak mandalu ve tvaru srdce nebo kolečka.

Také jsme se zúčastnili soutěže, kterou vyhlásil magistrát města Olomouce „Pojmenuj svůj strom“. Děti tvořily strom z třísek a také ho takto nazvaly na magistrát jsme odnesly stromeček „TŘÍSKU“

Pár foteček z našeho žlutého pátku.

Vážení rodiče, pro děti jsme připravili další zajímavý měsíc. Co nás v družině čeká? Hooodně tvoření, protože se připravujeme na Vánoční jarmark, který proběhne 30. 11. v rámci Dne otevřených dveří naší školy. Budete mít možnost zakoupit výrobky, které děti samy vytvoří. Také nás čeká BAREVNÝ TÝDEN – kdy má každé oddělení jeden den v týdnu svůj barevný den. Na ten den připraví paní vychovatelky program doprovázený oblečením v barvě našeho oddělení (ŽLUTÁ). Náš den je PÁTEK 10. 11. na tento den dětem dejte žluté oblečení nebo jen doplňky a prosím také malého plyšáka. V rámci tohoto týdne v úterý 7. 11. nás navštíví paní MarkéTečka a naučí děti tečkovaní (mandalu). Pokud máte zájem, prosím pošlete do 3.11. 80 Kč. Letáčky přikládám.

ŘÍJEN_2023

Na pátek 20. 10. pro děti chystáme halloweenskou diskotéku, která bude probíhat v naší tělocvičně. Na konci budeme vyhlašovat nejlepší masku diskotéky.

V týdnu 2. – 6. 10. jsme se s dětmi pustily do tvoření dýní z těstovin, ke dni úsměvů jsme si jeden vykouzlily a barvičkami ozdobily kmen stromu.

Vážení rodiče, v říjnu nabízíme akci „malování s L. Dostálem“, pokud budete mít zájem své dítě na tuto akci přihlásit, prosím o částku 60 Kč do 16.10. Děkuji a budu se těšit.

ZÁŘÍ_2023

A máme tady konec prvního měsíce vašich ratolestí ve škole. Tady je malá ochutnávka ve fotografiích činností ve školní družině.

Další akce, která nás bude čekat v tomto měsíci je:

14.9. 2023

V úterý se konala na školním hřišti bitva, ale ne nebojte se. Byla to balónková bitva. A protože nám počasí stále přálo bitva byla úžasná. Malá ukázka ve fotografiích.

Vážení rodiče,

vítám vás na stránkách vaší třídy. Zde budete vždy informováni o všem co se v družině bude dít. Sledujte prosím, tyto stránky, aby vašim dětem, ale i vám neušlo nic co v družině zažijí jejich spolužáci. Těším se na spolupráci. Vaše p. vychovatelka Jovana